Produkte > CHEMI-CON > ESMQ351ELL4R7MHB5D
ESMQ351ELL4R7MHB5D
ESMQ351ELL4R7MHB5D Chemi-Con
SMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 137.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ351ELL4R7MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 137.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ351ELL4R7MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ351ELL4R7MHB5D ESMQ351ELL4R7MHB5D Hersteller : United Chemi-Con SMQN_e-2509130.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350Volts 4.7uF 8X11