Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ351VSN102MA50S
ESMQ351VSN102MA50S
ESMQ351VSN102MA50S United Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 350 Volt
auf Bestellung 112 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ351VSN102MA50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.54 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.062 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ351VSN102MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ351VSN102MA50S ESMQ351VSN102MA50S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.54 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.062 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ESMQ351VSN102MA50S ESMQ351VSN102MA50S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 350 Volt