Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ401VSN471MA30S
ESMQ401VSN471MA30S
ESMQ401VSN471MA30S United Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400 Volt
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ401VSN471MA30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4177 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ401VSN471MA30S ESMQ401VSN471MA30S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400 Volt
auf Bestellung 442 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMQ401VSN471MA30S ESMQ401VSN471MA30S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.39 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4177 A @ 50 kHz