Produkte > CHEMI-CON > ESMQ6R3ELL333MN40S
ESMQ6R3ELL333MN40S Chemi-Con
SMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ6R3ELL333MN40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote ESMQ6R3ELL333MN40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ6R3ELL333MN40S ESMQ6R3ELL333MN40S Hersteller : United Chemi-Con -516317.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3Volts 33000uF 20X40