Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMR401VSN391MP50S
ESMR401VSN391MP50S
ESMR401VSN391MP50S United Chemi-Con
SMRN_e-2509102.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 167 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR401VSN391MP50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.432 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR401VSN391MP50S ESMR401VSN391MP50S Hersteller : Chemi-Con SMRN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMR401VSN391MP50S ESMR401VSN391MP50S Hersteller : Chemi-Con SMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.432 A @ 50 kHz