Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMR421VSN181MQ25S
ESMR421VSN181MQ25S
ESMR421VSN181MQ25S United Chemi-Con
SMRN_e-2509102.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 392 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR421VSN181MQ25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1593 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMR421VSN181MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR421VSN181MQ25S ESMR421VSN181MQ25S Hersteller : United Chemi-Con SMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1593 A @ 50 kHz