Produkte > CHEMI-CON > ESMR421VSN221MP35S
ESMR421VSN221MP35S
ESMR421VSN221MP35S Chemi-Con
SMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4024 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR421VSN221MP35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.68 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4024 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMR421VSN221MP35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR421VSN221MP35S ESMR421VSN221MP35S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-776034.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 220uF 20% Tol.