Produkte > CHEMI-CON > ESMR421VSN271MQ35S
ESMR421VSN271MQ35S
ESMR421VSN271MQ35S Chemi-Con
SMRN_e-2509102.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 270uF 20% Tol.
auf Bestellung 206 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR421VSN271MQ35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.99 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8457 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR421VSN271MQ35S ESMR421VSN271MQ35S Hersteller : United Chemi-Con SMRN_e-2509102.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 270uF 20% Tol.
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMR421VSN271MQ35S ESMR421VSN271MQ35S Hersteller : Chemi-Con SMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.99 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8457 A @ 50 kHz