Produkte > CHEMI-CON > ESMR421VSN471MA30S
ESMR421VSN471MA30S
ESMR421VSN471MA30S Chemi-Con
SMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.41 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.4463 A @ 50 kHz
auf Bestellung 267 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR421VSN471MA30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.41 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.4463 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMR421VSN471MA30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR421VSN471MA30S ESMR421VSN471MA30S Hersteller : Chemi-Con SMRN_e-2509102.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 470uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ESMR421VSN471MA30S ESMR421VSN471MA30S Hersteller : United Chemi-Con SMRN_e-2509102.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 470uF 20% Tol.