Produkte > CHEMI-CON > ESMR451VSN181MQ25S
ESMR451VSN181MQ25S
ESMR451VSN181MQ25S Chemi-Con
SMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.42 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0306 A @ 50 kHz
auf Bestellung 220 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR451VSN181MQ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.42 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0306 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMR451VSN181MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR451VSN181MQ25S ESMR451VSN181MQ25S Hersteller : United Chemi-Con -776034.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 180uF 20% Tol.