Produkte > ERP > ESP050E-1200-42
ESP050E-1200-42 ERP
ESP-Series-1-pager-1150084.pdf
Hersteller: ERP
LED Power Supplies 220-240 Vac, 87% eff., Rectangular Plastic Case, Forward/Reverse Phase & 0-10V dimming, 1-100% dim range, 50.4 W max, 1200 mA Iout, 42 V max Vout
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESP050E-1200-42 ERP
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.2A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.43" L x 2.36" W x 1.07" H (87.0mm x 59.9mm x 27.2mm), Voltage - Output: 28 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP64, NEMA 410, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.2A, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 220VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESP050E-1200-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESP050E-1200-42 ESP050E-1200-42 Hersteller : ERP Power, LLC ESP-Series-1-pager.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.2A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.43" L x 2.36" W x 1.07" H (87.0mm x 59.9mm x 27.2mm)
Voltage - Output: 28 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP64, NEMA 410
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.2A
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 220VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 50 W