ESRD121M02XR
ESRD121M02XR Cornell Dubilier Knowles
ESRD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 120UF 20% 2V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 2 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRD121M02XR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 120UF 20% 2V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 2 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRD121M02XR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRD121M02XR ESRD121M02XR Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ESRD-26868.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 120uF 2Volts