Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESRG160ETD470ME07D
ESRG160ETD470ME07D
ESRG160ETD470ME07D United Chemi-Con
al-srg-e-140701-515418.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 16 Volt
auf Bestellung 1967 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG160ETD470ME07D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 131.4 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG160ETD470ME07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG160ETD470ME07D Hersteller : Chemi-Con SRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 131.4 mA @ 100 kHz