Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESRG500ETD101MJ09S
ESRG500ETD101MJ09S
ESRG500ETD101MJ09S United Chemi-Con
SRGLL_e-2887533.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100UF 50V
auf Bestellung 781 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG500ETD101MJ09S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG500ETD101MJ09S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG500ETD101MJ09S Hersteller : Chemi-Con SRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz