Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESRG6R3ELL221MF07D
ESRG6R3ELL221MF07D
ESRG6R3ELL221MF07D United Chemi-Con
al-srg-e-140701-515418.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 6.3V
auf Bestellung 977 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRG6R3ELL221MF07D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 133 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 199.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRG6R3ELL221MF07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRG6R3ELL221MF07D Hersteller : Chemi-Con SRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 133 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 199.5 mA @ 100 kHz