ESRL150M12R
ESRL150M12R Cornell Dubilier Knowles
ESRD,E,L.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 15UF 20% 12.5V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 12.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRL150M12R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 15UF 20% 12.5V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 12.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.