Produkte > ERP > ESS030E-0500-42
ESS030E-0500-42
ESS030E-0500-42 ERP
ESS-ESST-Series-1-pager-1150043.pdf
Hersteller: ERP
LED Power Supplies 220 to 240 Vac, 87% efficiency, Rectangular Plastic Case, Reverse Phase & 0-10V dimming, 1-100% dimming range, 21.0 W max, 500 mA Iout, 42 V max Vout
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESS030E-0500-42 ERP
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 500MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm), Voltage - Output: 28 ~ 42V, Type: Constant Current, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA, Ratings: IP64, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 500mA, Dimming: Analog, ELV, Voltage - Input (Min): 220VAC, Power (Watts): 21 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESS030E-0500-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESS030E-0500-42 ESS030E-0500-42 Hersteller : ERP Power, LLC ess-esst-series-datasheet.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 500MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 28 ~ 42V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Ratings: IP64
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 500mA
Dimming: Analog, ELV
Voltage - Input (Min): 220VAC
Power (Watts): 21 W