Produkte > ERP POWER, LLC > ESS030W-0900-27
ESS030W-0900-27
ESS030W-0900-27 ERP Power, LLC
ess-esst-series-datasheet.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 20-27V 900MA
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
Voltage - Output: 20 ~ 27V
Type: Constant Current
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Ratings: IP64
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 900mA
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 24 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 313 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESS030W-0900-27 ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 20-27V 900MA, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm), Voltage - Output: 20 ~ 27V, Type: Constant Current, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA, Ratings: IP64, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 900mA, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 24 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESS030W-0900-27
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESS030W-0900-27 ESS030W-0900-27 Hersteller : ERP ESS_ESST_Series_1_pager.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 87% efficiency, Rectangular Plastic Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 24.3 W max, 900 mA Iout, 27 V max Vout