ESTW036A0F41-SZ
ESTW036A0F41-SZ ABB Power Electronics Inc.
Hersteller: ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 120W
Packaging: Bulk
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Package / Case: 8-SMD Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 36A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 120 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESTW036A0F41-SZ ABB Power Electronics Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 120W, Packaging: Bulk, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO, Package / Case: 8-SMD Module, 1/8 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 36A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 120 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Weitere Produktangebote ESTW036A0F41-SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESTW036A0F41-SZ ESTW036A0F41-SZ Hersteller : GE Critical Power ESTW036A0F_ds-364765.pdf Isolated DC/DC Converters 36-75 Vdc In 3.3Vdc Out 120W Out