Produkte > CHEMI-CON > ETOR201CTH392ME54U
ETOR201CTH392ME54U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETOR201CTH392ME54U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 200V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 200 V.