Produkte > CHEMI-CON > ETOR351CTN472ME92U
ETOR351CTN472ME92U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 350V SCREW CH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 30.3 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETOR351CTN472ME92U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 350V SCREW CH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.701" (94.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 30.3 A @ 3 kHz.