Produkte > CHEMI-CON > ETOR451CTN472MEE3U
ETOR451CTN472MEE3U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.709" (145.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 450 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETOR451CTN472MEE3U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.709" (145.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 450 V.