Produkte > UNITED CHEMI-CON > ETOR501CTH152ME79U
ETOR501CTH152ME79U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 93mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.189" (81.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.4 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETOR501CTH152ME79U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 93mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.189" (81.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.4 A @ 3 kHz.