Produkte > CHEMI-CON > ETXH251VSN122MB40S
ETXH251VSN122MB40S
ETXH251VSN122MB40S Chemi-Con
TXHN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.53 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.795 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETXH251VSN122MB40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.53 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.795 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ETXH251VSN122MB40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ETXH251VSN122MB40S ETXH251VSN122MB40S Hersteller : Chemi-Con TXHN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1200uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ETXH251VSN122MB40S ETXH251VSN122MB40S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1109166.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 1200uF 20% Tol.