Produkte > CHEMI-CON > ETXH401VSN331MB30S
ETXH401VSN331MB30S
ETXH401VSN331MB30S Chemi-Con
TXHN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8304 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETXH401VSN331MB30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8304 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ETXH401VSN331MB30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ETXH401VSN331MB30S ETXH401VSN331MB30S Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0010886594_1-2524721.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 330uF 20% Tol.
Produkt ist nicht verfügbar
ETXH401VSN331MB30S ETXH401VSN331MB30S Hersteller : United Chemi-Con -1109166.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 330uF 20% Tol.