Produkte > CHEMI-CON > ETXH451VSN391MA45S
ETXH451VSN391MA45S
ETXH451VSN391MA45S Chemi-Con
TXHN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.48 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1164 A @ 100 kHz
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ETXH451VSN391MA45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.48 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1164 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ETXH451VSN391MA45S ETXH451VSN391MA45S Hersteller : Chemi-Con TXHN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 390uF 20% Tol.
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ETXH451VSN391MA45S ETXH451VSN391MA45S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010886594_1-2524721.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 390uF 20% Tol.