EVK22-80-T Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 80A 1000VDC S22 T Type
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 80A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVK22-80-T Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 80A 1000VDC S22 T Type, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 80A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote EVK22-80-T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVK22-80-T Hersteller : Bussmann / Eaton Automotive Fuses EV FUSE 80A 1000VDC S22 T TYPE