EVK25-100 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 100A 1000VDC S25
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.000" Dia x 2.843" L (25.40mm x 72.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 100A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVK25-100 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 100A 1000VDC S25, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.000" Dia x 2.843" L (25.40mm x 72.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 100A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote EVK25-100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVK25-100 EVK25-100 Hersteller : Bussmann / Eaton Automotive Fuses EV FUSE 100A 1000VDC S25