EVK30-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 150A 1000VDC S30
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.220" Dia x 2.843" L (31.00mm x 72.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVK30-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: EV Fuse 150A 1000VDC S30, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.220" Dia x 2.843" L (31.00mm x 72.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 150A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote EVK30-150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVK30-150 EVK30-150 Hersteller : Bussmann / Eaton Automotive Fuses EV FUSE 125A 1000VDC S30