EVK50-350
EVK50-350 Bussmann / Eaton
Hersteller: Bussmann / Eaton
Automotive Fuses 1KV 30MM 350A
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVK50-350 Bussmann / Eaton
Description: EV Fuse 350A 1000VDC S50, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 350A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA, Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote EVK50-350
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVK50-350 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division Description: EV Fuse 350A 1000VDC S50
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 350A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C