EVK50-400
EVK50-400 Bussmann / Eaton
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses 1KV 30MM 400A
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVK50-400 Bussmann / Eaton
Description: EV Fuse 400A 1000VDC S50, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA, Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 1 kV.
Weitere Produktangebote EVK50-400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVK50-400 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division Description: EV Fuse 400A 1000VDC S50
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 400A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 25kA
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 1 kV