Produkte > EATON ELECTRONICS > EVM10-20-SCT
EVM10-20-SCT
EVM10-20-SCT Eaton Electronics
eaton-evm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1304-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Automotive Fuses EVM10 Family, 20 Amp, 500 Vdc, 20 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVM10-20-SCT Eaton Electronics
Description: FUSE EV 20A 500VDC SCT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVM10-20-SCT EVM10-20-SCT Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-evm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1304-en.pdf Description: FUSE EV 20A 500VDC SCT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC