EVM10-40-1P
EVM10-40-1P Eaton - Electronics Division
eaton-evm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1304-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 40A 500VDC 1P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.530" L (10.31mm x 38.86mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EVM10-40-1P Eaton - Electronics Division
Description: FUSE EV 40A 500VDC 1P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.530" L (10.31mm x 38.86mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote EVM10-40-1P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EVM10-40-1P EVM10-40-1P Hersteller : Eaton Electronics eaton-evm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1304-en.pdf Automotive Fuses EVM10 Family, 40 Amp, 500 Vdc, 20 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 1P Terminal