EWS100-24 TDK-Lambda Americas Inc
EWS%20Series.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 24V 100W
Power (Watts): 100W
Features: Remote Sense
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.87" L x 2.13" W x 3.82" H (200.0mm x 54.0mm x 97.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Current - Output 1: 4.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EWS100-24 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 24V 100W, Power (Watts): 100W, Features: Remote Sense, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.87" L x 2.13" W x 3.82" H (200.0mm x 54.0mm x 97.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 132 VAC, 170 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Current - Output 1: 4.2 A.