EXB-U14753JX
EXB-U14753JX Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES ARRAY 2 RES 75K OHM 0302
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 75k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 31mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 4
Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 0302
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Number of Resistors: 2
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXB-U14753JX Panasonic Electronic Components
Description: RES ARRAY 2 RES 75K OHM 0302, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 75k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supplier Device Package: 0302, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Number of Resistors: 2.