EXB-U18163JX
EXB-U18163JX Panasonic Electronic Components
AOC0000C20.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES ARRAY 4 RES 16K OHM 0502
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 16k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 31mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 8
Package / Case: 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: 0502
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Grade: Automotive
Number of Resistors: 4
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXB-U18163JX Panasonic Electronic Components
Description: RES ARRAY 4 RES 16K OHM 0502, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 16k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supplier Device Package: 0502, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 4, Qualification: AEC-Q200.