EXB136BN TE Connectivity Laird
Antenna_Catalog_2007.pdf
Hersteller: TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 140MHZ WHIP STR BNC MALE
Packaging: Bulk
Mounting Type: Connector Mount
Frequency Range: 136MHz ~ 144MHz
Gain: 0dBi
Termination: BNC Male
Number of Bands: 1
VSWR: 1.5
Antenna Type: Whip, Straight
Height (Max): 7.300" (185.42mm)
Frequency Group: VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band): 140MHz
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXB136BN TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 140MHZ WHIP STR BNC MALE, Packaging: Bulk, Mounting Type: Connector Mount, Frequency Range: 136MHz ~ 144MHz, Gain: 0dBi, Termination: BNC Male, Number of Bands: 1, VSWR: 1.5, Antenna Type: Whip, Straight, Height (Max): 7.300" (185.42mm), Frequency Group: VHF (f < 300MHz), Frequency (Center/Band): 140MHz, Part Status: Obsolete.