EXB155BN TE Connectivity Laird
Antenna_Catalog_2007.pdf
Hersteller: TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 159MHZ WHIP STR BNC MALE
Packaging: Bulk
Mounting Type: Connector Mount
Frequency Range: 155MHz ~ 164MHz
Gain: 0dBi
Termination: BNC Male
Number of Bands: 1
VSWR: 1.5
Antenna Type: Whip, Straight
Height (Max): 6.300" (160.02mm)
Frequency Group: VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band): 159MHz
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXB155BN TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 159MHZ WHIP STR BNC MALE, Packaging: Bulk, Mounting Type: Connector Mount, Frequency Range: 155MHz ~ 164MHz, Gain: 0dBi, Termination: BNC Male, Number of Bands: 1, VSWR: 1.5, Antenna Type: Whip, Straight, Height (Max): 6.300" (160.02mm), Frequency Group: VHF (f < 300MHz), Frequency (Center/Band): 159MHz, Part Status: Obsolete.