Produkte > EATON ELECTRONICS > EXC14-50-3P
EXC14-50-3P
EXC14-50-3P Eaton Electronics
eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Automotive Fuses EXC14 Family, 50 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, 3P Terminal
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXC14-50-3P Eaton Electronics
Description: FUSE EV 50A 800VDC 3P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXC14-50-3P EXC14-50-3P Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf Automotive Fuses EXC14 Family, 50 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 14 x 38 mm footprint, 3P Terminal
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXC14-50-3P EXC14-50-3P Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exc14-14x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1311-en.pdf Description: FUSE EV 50A 800VDC 3P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.589" Dia x 1.555" L (14.96mm x 39.50mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 800 VDC