Produkte > COILTRONICS / EATON > EXL1V0402-R60-R
EXL1V0402-R60-R
EXL1V0402-R60-R Coiltronics / Eaton
eaton_exl1v0402_high_current_inductor_data_sheet-2066723.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 0.60 UH 11.1ADC 2PAD SMT
auf Bestellung 2990 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0402-R60-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 600NH 12.4A 7.8MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7.8mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 85MHz, Current - Saturation (Isat): 11.1A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 600 nH, Current Rating (Amps): 12.4 A.
Weitere Produktangebote EXL1V0402-R60-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0402-R60-R EXL1V0402-R60-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0402-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 600NH 12.4A 7.8MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7.8mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 85MHz
Current - Saturation (Isat): 11.1A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 600 nH
Current Rating (Amps): 12.4 A