Produkte > COILTRONICS / EATON > EXL1V0605-4R3-R
EXL1V0605-4R3-R
EXL1V0605-4R3-R Coiltronics / Eaton
eaton_exl1v0605_high_current_inductor_data_sheet-2066715.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0605 4.3uH 8.5Adc 2 PAD
auf Bestellung 738 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXL1V0605-4R3-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 4.3UH 9A 16.2MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 16.2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 23MHz, Current - Saturation (Isat): 8.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 4.3 µH, Current Rating (Amps): 9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXL1V0605-4R3-R EXL1V0605-4R3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_exl1v0605_high_current_inductor_data_sheet-2066715.pdf Power Inductors - SMD EXL1V MD IND 0605 4.3uH 8.5Adc 2 PAD
auf Bestellung 738 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EXL1V0605-4R3-R EXL1V0605-4R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exl1v0605-high-current-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.3UH 9A 16.2MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 16.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 23MHz
Current - Saturation (Isat): 8.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 4.3 µH
Current Rating (Amps): 9 A