Produkte > BUSSMANN / EATON > EXM10-20-2P
EXM10-20-2P
EXM10-20-2P Bussmann / Eaton
eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Automotive Fuses EXM10 Family, 20 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 2P Terminal
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXM10-20-2P Bussmann / Eaton
Description: FUSE EV 20A 800VDC 2P TERM, Packaging: Box, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.583" L (10.30mm x 40.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXM10-20-2P EXM10-20-2P Hersteller : Eaton Electronics eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf Automotive Fuses EXM10 Family, 20 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, 2P Terminal
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXM10-20-2P EXM10-20-2P Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf Description: FUSE EV 20A 800VDC 2P TERM
Packaging: Box
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.583" L (10.30mm x 40.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 800 VDC