Produkte > BUSSMANN / EATON > EXM10-20-SCT
EXM10-20-SCT
EXM10-20-SCT Bussmann / Eaton
eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Automotive Fuses EXM10 Family, 20 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXM10-20-SCT Bussmann / Eaton
Description: FUSE EV 20A 800VDC SCT TERM, Packaging: Box, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.535" L (10.30mm x 39.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 800 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EXM10-20-SCT EXM10-20-SCT Hersteller : Eaton Electronics eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf Automotive Fuses EXM10 Family, 20 Amp, 800 Vdc, 50 kA I.R., 10 x 38 mm footprint, SCT Terminal
auf Bestellung 361 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EXM10-20-SCT EXM10-20-SCT Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-exm10-10x38mm-ev-fuse-data-sheet-elx1305-en.pdf Description: FUSE EV 20A 800VDC SCT TERM
Packaging: Box
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.535" L (10.30mm x 39.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 800 VDC