EXS155BN TE Connectivity Laird
ANT-DS-EXS%200609.pdf
Hersteller: TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 159MHZ WHIP STR BNC MALE
Packaging: Bulk
Mounting Type: Connector Mount
Frequency Range: 155MHz ~ 164MHz
Termination: BNC Male
Number of Bands: 1
VSWR: 1.5
Antenna Type: Whip, Straight
Height (Max): 4.200" (106.68mm)
Frequency Group: VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band): 159MHz
Part Status: Obsolete
Power - Max: 50 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details EXS155BN TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 159MHZ WHIP STR BNC MALE, Packaging: Bulk, Mounting Type: Connector Mount, Frequency Range: 155MHz ~ 164MHz, Termination: BNC Male, Number of Bands: 1, VSWR: 1.5, Antenna Type: Whip, Straight, Height (Max): 4.200" (106.68mm), Frequency Group: VHF (f < 300MHz), Frequency (Center/Band): 159MHz, Part Status: Obsolete, Power - Max: 50 W.