Produkte > SEMTECH CORPORATION > EZ1084CM-1.5TRT
EZ1084CM-1.5TRT Semtech Corporation
d8tITVtSZN324prmyOnJMQKXuDAn5gdg5q3Lgngvs5Q
Hersteller: Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 1.5V 5A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZ1084CM-1.5TRT Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 1.5V 5A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote EZ1084CM-1.5TRT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZ1084CM-1.5TRT EZ1084CM-1.5TRT Hersteller : Semtech ez1084-1276746.pdf LDO Voltage Regulators REGULATOR, 4.6A 1.5V TO263