Produkte > SEMTECH CORPORATION > EZ1084CT-3.3T
EZ1084CT-3.3T
EZ1084CT-3.3T Semtech Corporation
d8tITVtSZN324prmyOnJMQKXuDAn5gdg5q3Lgngvs5Q
Hersteller: Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 5A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZ1084CT-3.3T Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 5A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote EZ1084CT-3.3T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZ1084CT-3.3T EZ1084CT-3.3T Hersteller : Semtech SEMT_S_A0000084735_1-2575352.pdf LDO Voltage Regulators REGULATOR, 5.0A 3.3