Produkte > SEMTECH > EZ1085CM-3.3TR
EZ1085CM-3.3TR SEMTECH
Hersteller: SEMTECH
2003
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZ1085CM-3.3TR SEMTECH
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 14 mA, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote EZ1085CM-3.3TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZ1085CM-3.3 TR Hersteller : Semtech Corporation EZ1085_1-25-06.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 14 mA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 3A