Produkte > SEMTECH CORPORATION > EZ1085CM-3.3TRT
EZ1085CM-3.3TRT Semtech Corporation
EZ1085_1-25-06.pdf
Hersteller: Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZ1085CM-3.3TRT Semtech Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.35V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote EZ1085CM-3.3TRT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EZ1085CM-3.3TRT EZ1085CM-3.3TRT Hersteller : Semtech ez1085-1276748.pdf LDO Voltage Regulators REGULATOR, 3.0A 3.3 T/R