Produkte > SEMTECH CORPORATION > EZ1117CST285TRT
EZ1117CST285TRT
EZ1117CST285TRT Semtech Corporation
xMWEbTB8Vo7nP8nHfSoBSbd7oMmRIZozrCbCQvB12b8
Hersteller: Semtech Corporation
Description: IC REG LIN 2.85V 800MA SOT223-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V
Part Status: Obsolete
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EZ1117CST285TRT Semtech Corporation
Description: IC REG LIN 2.85V 800MA SOT223-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.85V, Part Status: Obsolete, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.