Produkte > BUSSMANN / EATON > F02B125V5A
F02B125V5A
F02B125V5A Bussmann / Eaton
BUS_Elx_DS_2089_MIL_F_15160-273054.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses 5A 125V
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F02B125V5A Bussmann / Eaton
Description: MILITARY MIL-F-15160/02, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 VAC.
Weitere Produktangebote F02B125V5A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F02B125V5A Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division Description: MILITARY MIL-F-15160/02
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 VAC